.
uk
Worldwide
«Кусум Фарм» планує вдвічі збільшити виробництво
9 Серпня, 2016
news

Українська фармацевтична компанія «Кусум Фарм» має намір до кінця 2016 року почати розширення існуючого в Сумах заводу з виробництва лікарських препаратів, з тим, щоб до 2018 року збільшити виробничі потужності мінімум в 2 рази.

Про це заявив журналістам співзасновник і генеральний директор компанії Раджив Гупта в ході під час офіційного візиту до Сум посла Індії в Україні Манодж Кумара Бхарті.

За його словами, рішення про розширення виробництва було прийнято, незважаючи на складний інвестиційний клімат, непросту фінансову і та політичну ситуацію.

«Можна сказати, що криза створила унікальні можливості для розширення українських виробництв не тільки в фармацевтичному секторі, але і в інших галузях економіки. Через девальвацію національної валюти України різко знизилася платоспроможність населення, і імпортні лікарські засоби стали малодоступними, внаслідок чого зріс попит на вітчизняні високоякісні доступні за ціною ЛЗ, і вітчизняні виробники збільшили свою частку на ринку», – зазначив Р. Гупта.

У 2016 році компанія планує почати розширення існуючих складських приміщень, в 2017 році – розширити адміністративний корпус таі відділ контролю якості, а в 2018 році – перейти до розширення виробництва.

«Розширення складу дозволить поліпшити логістику. За рахунок перенесення лабораторії контролю якості в інше приміщення ми розширимо саму лабораторію, а також зможемо збільшити площу і потужність власного дослідницького центру, де ми розробляємо технології нових генеричних препаратів. Виробництво мМи плануємо збільшити виробництво мінімум в 2 рази», – зауважив Р. Гупта.

Збільшення виробничих потужностей дозволить почати локалізацію виробництва «Кусум Фарм» в Україні. «Спочатку частково, а в перспективі повністю ми переведемо в Суми виробництво лікарських засобів, які сьогодні імпортуються з нашого заводу в Індії. Розширення лабораторії дасть можливість вивести на ринок нові генеричні лікарські засоби, які наразіне представленів Україні », – додав Р. Гупта.

Втім, інвестор підкреслив, що інвестиції та їх збільшення в Україні можливі лише за реальної державної підтримки бізнесу. Серед таких заходів він назвав можливе створення спеціальних, орієнтованих на експорт закритих економічних зон, а також послаблення оподаткування для інноваційних підприємств.